Carlos BennettVivamus a ante congue, porta nunc nec, hendrerit turpis. Vivamus sit amet semper lacus, in mollis libero. Suspendisse nec congue purus. Fusce at massa nec sapien auctor gravida in in tellus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orc…

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i  pracuję wspierając dzieci, rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi.  Podejście, które jest mi bliskie związane jest z Rodzicielstwem Bliskości i Porozumieniem bez Przemocy. W mojej pracy skupiam się na szukaniu rozwiązań, które wspierają całą rodzinę w jej jak najlepszym funkcjonowaniu, zamiast usuwania trudnych zachowań dziecka. Mam poczucie, że dbając o rodziny możemy zmieniać świat u jego podstaw, tak aby było w nim więcej zrozumienia i empatii, dlatego przekazuję swoją wiedzę też specjalistom podczas kursów i webinarów Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów


To jest o mnie, to nie jest o mnie

KASIA KALINOWSKA

Jestem psycholożką, autorką projektu Przystanek Relacja, trenerką fundacji FamilyLab Polska. Wspieram rodziców i nauczycieli w troszczeniu się o czułe, oparte na szacunku relacje z dziećmi, samymi sobą i innymi ludźmi. Wsparcia udzielam za pomocą webinarów, kursów online, seminariów i konsultacji indywidualnych. W swojej pracy czerpię z porozumienia bez przemocy, rodzicielstwa bliskości i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Prywatnie jestem mamą 10-latki i żoną zapalonego paralotniarza. Na Campie będę prowadzić warsztaty o wartościach.


Taniec z wartościami- czemu daję swoją energię?

Pracując w temacie granic często skupiamy się na tym, z czym nie jest nam po drodze, co nam nie służy, uczymy się mówić NIE różnym rzeczom, sytuacjom, postawom. Widzę sens w tym, by z taką samą ciekawością poprzyglądać się temu, co nas wzmacnia, karmi, zachwyca, dodaje energii. Dlatego podczas warsztatu skupimy się na eksplorowaniu wartości, którym mówimy TAK, sprawdzimy, które z nich chcemy porwać do tańca i poszukamy konkretnych kroków, które nas w tym tańcu poprowadzą.

Gary RobertsMauris id fermentum nulla. Integer tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci. Donec ac fringilla turpis. Sed a ligula quis sapien lacinia egestas. In sit amet felis malesuada, feugiat pu…

Anita Janeczek ROmanowska

Jestem psychologiem, współzałożycielką Ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce w Warszawie, autorką strony o psychologii bycblizej.pl. W codzienności zawodowej wspieram rodziców dzieci w wieku 1-7 lat oraz specjalistów pracujących z dziećmi w tym wieku. Bardzo bliskie jest mi patrzenie systemowe, staram się być uważną na potrzeby i granice wszystkich członków rodzin, z którymi spotykam się zawodowo. W swojej pracy integruję wiedzę psychologiczną z podejściem opartym na szacunku i empatii. Prywatnie jestem mamą ośmiolatki, wielką miłośniczką psów oraz długich spacerów. Moje warsztaty będą o pracy w zgodzie ze sobą.


JAKA JEST MOJA PRAWDA?

W pracy profesjonalisty pojawiają się często takie momenty, w których emocje, pośpiech albo sytuacja, w której jesteśmy utrudniają zatrzymanie się i zadanie sobie pytania: Co ja o tym myślę? Jaka jest moja prawda? Podczas naszego warsztatu będę chciała pokazać Wam narzędzia, które mogą być pomocne w różnych sytuacjach związanych z pracą z drugą osobą. Przyjrzymy się momentom szkoleń, poszukiwania wiedzy, kontaktu z innymi specjalistami i przede wszystkim z klientami. Pochylimy się wspólnie nad rozpoznawaniem sygnałów, po których poznajemy, że nasze granice zostały naruszone i nad poszukiwaniem strategii, które mogą być pomocne w zadbaniu o siebie i pracy w zgodzie z sobą, ze swoją prawdą. 

 

Joshua GarciaInteger tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci. Quisque congue porttitor ullamcorper. Vivamus sit amet semper lacus, in mollis libero. Aliquam bibendum, turpis eu mattis iaculis, ex …

Sylwia Włodarska

Jestem mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC), coachem, trenerką empatycznej komunikacji, mamą, partnerką i przedsiębiorczynią. Moim marzeniem jest świat pełen szczęśliwych ludzi żyjących tak, jak chcą żyć, wspierających swoje dzieci w drodze do szczęścia, uwzględniających potrzeby innych: zwierząt, roślin, Ziemi. Wierzę, że to możliwe – widzę, jak codzienne, małe kroki przybliżają mnie do tego miejsca. Mój warsztat na Campie będzie o kontakcie ze sobą.


W konflikcie i w kontakcie

Empatia dla siebie, najprościej mówiąc, to dbanie o siebie i swoje potrzeby. Aby to dbanie było możliwe, potrzebna jest świadomość potrzeb. Z ich świadomością możemy wybrać, jak chcemy się tymi potrzebami zająć.Będziemy eksplorować to, jak dawać sobie empatię będąc w kontakcie z drugim człowiekiem, żeby mieć na nasłuchu swoje granice i mieć zestaw strategii, by o nie dbać. Będziemy ćwiczyć umiejętność wyciszenia i kontaktu z samym sobą, z tym, co dla nas ważne, by dbać o siebie, bo to my sami jesteśmy narzędziami w naszej pracy.

Gloria WilsonSuspendisse nec congue purus. Mauris id fermentum nulla. Nulla lectus ante, consequat et ex eget, feugiat tincidunt metus. Quisque congue porttitor ullamcorper.

Marta Sikorska

Jestem facylitatorką, mediatorką w nurcie NVC i edukatorką. Moją specjalizacją jest Equine Assisted Learning – obszar interwencji wsparciowych, w którym ludziom towarzyszą konie. Od 20 lat pracuję z ludźmi w różnych formach wspierania ich w komunikacji, rozwoju, wyrażaniu siebie i relacjach. Wierzę, że ucząc się dbania o siebie samych i rozumienia znaczenia dobrostanu jednocześnie zdobywamy umiejętności potrzebne do dbania o innych. Na Campie zaproszę Was na warsztaty z udziałem koni.


CIAŁO MÓWI O GRANICACH

Warsztat z udziałem koni, w trakcie którego będziemy doświadczać i działać. W niewerbalnym spotkaniu z końmi wyostrza się nasza optyka na emocje, na ruch, na sygnały z ciała i zyskujemy unikalny wgląd w przestrzeń na codzień przykrytą warstwą słów. Jakim zasobem w Twojej pracy jest Twoje ciało? Jak włączasz je do swoich praktyk w obszarze granic? Jak możesz bardziej korzystać z jego wsparcia? Tymi pytaniami zajmiemy się na tym warsztacie.

Harold HorvatVivamus sit amet semper lacus, in mollis libero. Nullam sit amet nisi condimentum erat iaculis auctor. Suspendisse nec congue purus. Sed a ligula quis sapien lacinia egestas. Suspendisse nec congue purus.

Ania Dziewulska

Jestem praktykująca psycholożką  i człowiekiem lasu.  Pracuje w nurcie rodzicielstwa bliskości, TSR oraz mindfulness. Pracuję z rodzicami, którzy potrzebują wsparcia w codziennych trudnościach wychowawczych  i  w sytuacjach kryzysowych. Prowadzę również warsztaty, szkolenia i superwizję dla specjalistów pracujących z dziećmi oraz  nauczycieli i  szkolnych przedszkolnych. Regularnie współprowadzę Szkołę Konsultacji dla Psychologów oraz Szkołę Konsultacji dla specjalistów pracujących z dziećmi. Wspieram również osoby dorosłe współprowadząc Procesy Rozwojowych online prowadzone przez Agnieszkę Stein.


Leśni Ludzie – o poszerzaniu granic gabinetu i pracy z ludźmi w naturze. 

Kontakt z naturą w rozwoju człowieka nie jest czymś nowym, czymś czego potrzebujemy się uczyć. Każdy rodzi się z gotowością do bycia w przyrodzie. 

„…Nasz układ krwionośny przypomina systemy dorzeczy rzek.

Budowa liścia jest podobna do systemów ludzkiej komunikacji.

Ruch galaktyk – wir spływającej wody w naszych umywalkach.

Rozwój społeczeństw – kolonie bakterii. 

Mikro- i makroskala ukazuje nieskończony system podobieństw.

Nasza mowa, myślenie, twórczość nie są czymś abstrakcyjnym i oderwanym od świata, ale kontynuacją na innym poziomie jego nieustannych procesów przemiany….”

Olga Tokarczuk, mowa noblowska 

W czasie warsztatu będziemy:

  • eksplorować jak wspierać naszych klientów w odkrywanie poczucia przynależności do świata przyrody,

  • szukać takich strategii czerpania ze świata przyrody, którymi możemy dzielić w pracy z ludźmi,

  • Uczyć się jak możemy wspierać klientów w pogłębianiu w kontaktu z sobą,

  • zbierać praktyki w których natura wspiera autonomiczny układ nerwowy,

  • odkrywać jak „łapać” naturę w przestrzeni miejskiej dzięki prostym praktykom uważności dla rodziców i dzieci,

  • uczyć się czerpać inspiracje do pracy z klientami ze świata roślin i zwierząt .