MINDFULNESS, TRAUMA I KONIE

Trauma Sensitive Equine Assisted Mindfulness

(TS-EAM)

WARSZTATY W PASIKONIACH 30.09-02.10

CO TO JEST TRAUMA SENSITIVE EQUINE ASSISTED MINDFULNESS?

Trauma Sensitive Equine Assisted Mindfulness (TS-EAM) to program, który krok po kroku prowadzi uczestników przez proces budowania własnej solidnej bazy praktyk osadzonych w mindfulness i medytacji. Program składa się z:

– elementów uczenia się przez doświadczenie,

– praktyki mindfulness uwrażliwionej na traumę (TSM stworzonej przez Davida Treleavena)

– kreatywnej uważności i medytacji

– obcowania z naturą i końmi jako wsparciem dla odprężenia, tworzenia zasobów, gruntowania, refleksji i procesu terapeutycznego.

DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY?

dla każdej osoby dorosłej, która chciałaby:

 • pracować nad własnym rozwojem,

 • dowiedzieć się więcej o tym jak funkcjonują, jak reagują na stres lub traumatyczne wydarzenia

 • zrozumieć jak mogą sobie pomóc zwiększając własną świadomość

 • zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa, rezyliencji, współczucia dla siebie, bycia obecnym oraz lepszego kontaktu z własnymi potrzebami oraz potrzebami innych.

Te warsztaty są również dla profesjonalistów zajmujących się szeroko rozumianym wsparciem, chcących zyskać nowe perspektywy odnośnie pracy w naturze i w podejściu wrażliwym na traumę.

Na tych warsztatach dowiesz się jak być w kontakcie ze sobą, światem i własnym reakcjami traumatycznymi minimalizując poczucie przytłoczenia i napięcia. 

GDZIE?

Pasikonie, woj. mazowieckie

Z KIM?

Warsztaty prowadzą Marta Sikorska i Katarina Lundgren (więcej informacji o Katarinie poniżej)

KIEDY?

piątek- niedziela (30.09-02.10 2022)

AGENDA – 10 kroków Programu ts-eam

10 kroków programu to:

 1. WProwadzenie

 2. Wskaźniki uważności

 3. Bezpieczeństwo

 4. Rezyliencja

 5. Wewnętrzna Świadomość

 6. Współczucie dla siebie

 7. Przynależność

 8. Obecność

 9. Dostrojenie/ Więź

 10. Integracja

piątek 30 września, 18.00 – 20.00 Wprowadzenie.

sobota 01 października, 10.00 – 13.00 będziemy pracować ze Wskaźnikami Uważności, Bezpieczeństwem i Rezyliencją.

sobota 01 października, 14.00 – 17.00 skupimy się nad Wewnętrzną Świadomością, Współczuciem dla siebie i Przynależnością.

niedziela 02 października, 10.00 – 13.00 będziemy zajmować się Obecnością, Dostrojeniem/ Więzią.

niedziela 02 października, 13.00 – 15 .00 praca nad Integracją i domknięcie procesu.

Nie każdy zrealizuje wszystkie kroki w takim samym zakresie. Częścią podejścia wrażliwego na traumę jest indywidualność procesu – każdy pracuje we własnym tempie i w sposób, który go wspiera.

CENA i ZAPISY:

 • cena to 345 EUR (w cenie jest udział w warsztacie w max. 12 osobowej grupie, lunch, proste przekąski oraz ciepłe napoje)

 • zapisy i płatności do 10 września 2022 przez MiMer School

 

 

  

KATARINA LUNDGREN

BA, BA, EP, Instruktorka Trauma Sensitive Mindfulness

(Szwecja)

 

 

Katarina jest założycielką MiMer Centre i razem z Emily Kieson odpowiada za treści edukacyjne i wsparcie wszytskich projektów. Katarina posiada certyfikację Learning Animals, ukończyła szkolenia EAGALA oraz wiele innych szkoleń z zakresu rozwoju z udziałem koni. Sama pracuje w oparciu o wiedzę naukową niezależnie od konkretnej metody.

Katarina jest mówczynią i autorką wielu publikacji dotyczących interakcji ludzi z końmi. Prowadzi warsztaty, wykłady i seminaria o relacjach koni i ludzi, dobrostanie koni, etyce terapeutyczno-rozwojowej pracy z końmi na całym świecie. Prowadziła kiedyś ośrodek jeździecki, pensjonat dla koni i centrum szkoleniowe. Pracowała też w makertingu oraz jako specjalista do spraw komunikacji biznesowej. Aktualnie jest zaangażowana w projekty z udziałem koni związane z psychoterapią, terapią traumy, interwencjami oraz łączeniem aktywności z końmi z terpią w naturze.

Oprócz prowadzenia działań MiMer – razem z fundacją MiMer na rzecz badań, Katarina zajmuje się rozwojem organizacji HorseHub – inicjatywy zbudowanej na funduszach europejskich, która wspiera rozwój końskich biznesów (www.horsehub.eu), zarządza projektem Växa med Häst (Grow with Horses) (vaxamedhast.org) dedykowanym dziewczętom i młodym kobietom (12-25 lat) zagrożonych społecznym wykluczeniem oraz rozwija praktykę Trauma Sensitive Equine Assisted Mindfulness dla osób cierpiących na raka.

Jako facylitatorka, trenerka, nauczycielka trauma sensitive mindfulness (TSM) oraz zwolenniczka wszelkiego rodzaju współpracy i współdziałania Katarina zawsze skupia się na uwzględnianiu różnych punktów widzenia, przywilejów i uprzedzeń. Wierzy, że wzrastamy przez dialog i porozumienie, a nie współzawodnictwo.

.