Warsztaty i spotkania


Warsztaty “WŁASNYM GŁOSEM”

Te weekendowe warsztaty łączą pracę rozwojową z udziałem koni z pracą nad świadomością własnego głosu.

Prowadzą: Marta Sikorska i Anastazja Bernad

Jesteśmy w takim momencie historii, że potrzeba nam nieoczywistych działań. Nie potrzebujemy już więcej rzeczy, potrzebujemy więcej wspólnoty, porozumienia i świadomości własnego wpływu. Współczesne kobiety właśnie po te jakości sięgają aby zmieniać rzeczywistość. Zapraszamy Was na weekend, w trakcie którego:

  • będziesz mogła uczyć się przez doświadczanie w trakcie sesji pracy z głosem z Anastazją oraz w czasie interakcji ze stadem koni pod opieką Marty,

  • spędzisz czas w kameralnej siostrzanej atmosferze przy wspólnych posiłkach, rozmowach i byciu w naturze,

  • wieczorem będziesz mogła usiąść w kręgu, zabrać głos lub słuchać głosów innych kobiet.

>
Łatwo słuchać głosów innych ludzi, a bardzo trudno usłyszeć swój własny. Każdy, kogo napotkasz na swojej drodze będzie chcieć od Ciebie coś innego. Pytanie brzmi: czego Ty dla siebie pragniesz?
— Beyonce Knowles

 

O POSZUKIWANIU GŁOSU

Na warsztatach będziemy szukać takiego głosu, który jest dla nas najbardziej swobodny. Takiego, który jest dźwięczny zarówno w westchnieniu, wyznaniu miłości jak i protestu. Będziemy sprawdzać jak brzmi on w samotności, a jak wśród innych głosów.Będziemy obserwować: swoje ciało, oddech, emocje, myśli. Będziemy szukać narzędzia i sprawiać sobie przyjemność. A na dodatek po prostu będziemy.

 

O PRACY Z KOŃMI

Na sesjach warsztatowych z końmi spotkamy się ze stadem koni Very Kobylińskiej. Vera stworzyła przystań dla koni, które w ludzkim świecie przeszły “na emeryturę”. W końskim świecie być może nareszcie cieszą się życiem. W spotkaniu z koniem mamy do czynienia z bogactwem tego co jest dla nas wspólne (życia zanurzonego w relacje stada, identycznych reakcji układu nerwowego, doświadczania emocji, wspólnej przestrzeni życiowej od wielu lat) oraz z wielością różnic (rozmiar ciała, sposób komunikacji, ekspresja uczuć i potrzeb). Stosunek tych dwóch obszarów zaprasza do wyjątkowej przestrzeni, w której wyraźniej możemy zobaczyć siebie, rozpoznać swoje potrzeby, zidentyfikować to co istotne.

 

O PROWADZĄCYCH

Anastazja Bernad. Przez bycie córką swojego Ojca Jana Bernada, od samego początku życia miałam bezpośredni kontakt z muzyką tradycyjną. Na początku przysłuchiwałam się, w którymś momencie zaczęłam śpiewać. Moimi nauczycielami byli najwybitniejsi i najwybitniejsze w tej dziedzinie specjaliści i specjalistki Europy Środkowo-Wschodniej. Po latach koncertów z Zespołem Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej w Polsce, za granicą, współpracy z kompozytorami, dzisiaj to doświadczenie wypełnia się moim osobistym sensem, czyli poszukiwaniem i zachęcaniem innych do poszukiwania kontaktu ze Sobą, z Drugim Człowiekiem i Światem.

 

Marta Sikorska. Jestem człowiekiem moich koni. Od 12 lat prowadzę warsztaty rozwojowe i edukacyjne z udziałem koni. Kształtuje mnie poszukiwanie wzajemności, porozumienia i wspólnoty z ludźmi, z moimi dziećmi, z końmi i innymi istotami. Mam kompas ustawiony na relację i za każdym razem zaczynam od siebie. W mojej pracy z końmi korzystam z narzędzi empatycznej komunikacji, neuroplastyczności i wiedzy o potrzebach gatunkowych tych wspaniałych zwierząt.

 

WAżne INFORMACJE

Kiedy: wiosna 2021

Czas: Start w piątek o 17.00, koniec w niedzielę o 13.00

Gdzie: miejsce podamy wkrótce

Cena: 1600 zł ( w cenie pobyt w dwu i trzy-osobowych pokojach z łazienkami, wyżywienie całodzienne)

 

 

>
Wiele czasu upłynęło zanim przemówiłam własnym głosem. Gdy już go mam, nie zamierzam być cicho
— Madaleine Albright