CAMP FESTIWAL

W cenie biletu jest 16 webinarów prowadzonych przez społeczność Campowych specjalistów. Poznaj ich I ZOBACZ CO PROPONUJĄ

(WSZYSTKIE ZDJĘCIA POCHODZĄ Z CAMPÓW W WAKACJE 2021, PRAWIE WSZYSTKIE)

 

Carlos BennettVivamus a ante congue, porta nunc nec, hendrerit turpis. Vivamus sit amet semper lacus, in mollis libero. Suspendisse nec congue purus. Fusce at massa nec sapien auctor gravida in in tellus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orc…

SYLWIA WŁODARSKA

Jest po prostu Panią Swojego Szczęścia i donosicielką szczęśliwości dla innych. Sylwia użycza takiej optyki, w której łatwiej pomieścić różnice, łatwiej odnaleźć wspólne mianowniki i zdecydowanie łatwiej się rozluźnić. W obliczu wielu Campowych burz i zawirowań Włodarska jest bezpiecznym portem. Do tego i zaśpiewa i zatańczy. Mediuje ludziom trudne rozmowy. Jak widzi szparę, którą może się wcisnąć i zmienić kawałek świata na lepszy to się nie waha. Dlatego co robi Konferencję Online dla Rodziców. Co roku razem z Martą Sikorską prowadzą Camp Miłość. Niedługo będzie o niej głośno w showbiznesie bo zaczyna grać na ukulele. Zakłada też kanał z piosenkami dla piesków na youtube.

Webinarium z Sylwią nazywa się “W konflikcie i w kontakcie” – czyli Co pomaga kiedy przychodzi konflikt. Przez 1,5 h Sylwia przekmini Wam jak w konflikcie pozostać w przytomności i skorzystać z jego mocy dawania prawdziwego oglądu sytuacji nie siejąc zniszczenia.

Harold HorvatVivamus sit amet semper lacus, in mollis libero. Nullam sit amet nisi condimentum erat iaculis auctor. Suspendisse nec congue purus. Sed a ligula quis sapien lacinia egestas. Suspendisse nec congue purus.

PAULINA RYMKIEWICZ KALINOWSKA

Paulina to kobieta obfitości i dobrej rozkminy. Ma wyjątkowy dar wspierania w porządkowaniu w głowie. Lada chwila będzie psychoterapeutką w nurcie Gestalt. Póki co prowadzi konsultacje dla rodziców i mediuje w duchu autentycznego współczucia. To jest też osoba, która ma skłonności do cudów. Na przykład jakimś cudem jej doba ma 25 godzin, bo co rano (zaraz po kawie) medytuje. Jakimś innym cudem miewa przy sobie drewno na rozpałkę, kiedy potrzebny ogień, lampkę, kiedy potrzebne światło czy bęben, kiedy potrzebny rytm. Jest matką dwojga wyskowrażliwych ludzi.

Webinar “O porównywaniu się” czyli Jak sobie nie dowalać z Pauliną dotyka ważnego obszaru, który w życiu wielu osób obniża nastrój, odbiera radość i energię – porównywania się. Te 90 minut z Pauliną pomogą zrozumieć mechanikę porównań, znaleźć miejsce, z którego można uczynić porównania swoimi informatorami zamiast krytykami.

 

IMG_4651.jpg

TOMEK SADZEWICZ

Jest człowiekiem, który po latach poszukiwań odkrył, że jest osobą wysoko wrażliwą. Codziennie uczy siebie i innych jak nawigować w świecie, który nie sprzyja wrażliwości. Oparcie dają mu komiksy superbohaterskie, podcasty o fizyce kwantowej i hip-hopowy bit. Tomkowa pasja to spotkania z kameralnymi grupami, wspieranie rodziców wysoko wrażliwych dzieci i pokazywanie wrażliwości jako mocy, wszystkim tym którzy widzą ją jako ciężar. Tomek ukończył szkolenie trenerskie Family Lab oraz liczne szkolenia w ramach programu Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów. Jest obecny w mediach jako Bliskościowy Ninja. Tomek umie zobaczyć rzeczy od podszewki, nazwać sedno i modelować szukanie komfortu w najmniej sprzyjających warunkach. Jest tatą małego chłopca i patchworkowym dorosłym dla nastolatka.

Na webinarze z Tomkiem będzie można poszukać uznania i sensu dla spektrum emocji i doświadczeń, które przynosi nam bycie w tzw. “czerwonej strefie”. 90 minut “O wku#wie” czyli Po co nam ta silna emocja.

Gary RobertsMauris id fermentum nulla. Integer tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci. Donec ac fringilla turpis. Sed a ligula quis sapien lacinia egestas. In sit amet felis malesuada, feugiat pu…

ZOSIA LEWANDOWSKA

Z Zosią przychodzą dwie rzeczy: północny wiatr (bo Zosia mieszka w Norwegii) oraz południowe szaleństwo (bo Zosia ma w sobie taneczny vibe i piękny głos, który porywa do śpiewu też innych). Zosia w Norwegii mieszka nad fiordem i wspiera rodziców będąc doradcą rodzicielskim ICDP i tłumaczką. Przetłumaczyła również jedną z książek Jespera Juula – sama będąc trenerką Family Lab. Zosia bardzo dobrze ma się w kontakcie z ciałem i umie tym zarazić. Dlatego chyba Was nie zdziwi informacja, że jest nauczycielką jogi. Jest mamą dwóch chłopców Wszystko u Zosi spina się z rzeczywistością – taką w której są obecne dzieci, wyzwania, skandynawska pogoda.

Czyli wpadając na jej webinar “Jak się ogarnąć z pomocą własnego ciała” czyli o Praktykach z ruchem i uwagą na ciało spodziewaj się praktycznego przekazu do przeistoczenia w działanie w krajobrazie Twojego domu.

 

227478529_4534747653242637_5756893566072510373_n.jpg

ANNA JANKIEWICZ

Ania ma w sobie ducha starego Świata i serce młodego lasu. To osoba łącząca subtelność z adekwatnością. Zawsze ma na podorędziu życiową metaforę, która kiwa głowami słuchających. Ania często ma odwagę zabrać głos w ciszy, zaśpiewać pierwsze takty pieśni, wyruszyć w drogę choć wydaje się, że daleko i kiepskie połączenie. Mistrzynią prezentów jest!Na codzień pracuje jako konstruktorka przyszłości – jest towarzyszką dzieci w przedszkolu Fundacji Edukacji Demokratycznej Dmuchawiec w Łodzi. Poza tym mediuje konflikty i wspiera narzędziami terapii Systemu Wewnętrznej Rodziny. Jest mamą kudłatego chłopca. W spotkaniu z Anią będzie czas na zbudowanie sobie mapy wspierającego spokój i relację słuchania. Słuchania trudnych rzeczy tak, żeby wyławiać informacyjne perły. Słuchania żeby ocalać i budować.

Webinar z Anią będzie praktycznym przewodnikiem z lotnymi metaforami, które pomagają zintegrować abstrakcyjne nigdy nie ćwiczone koncepcje. Tytuł spotkania to “Co mam kiedy słucham. Siebie” czyli jak dawać sobie życzliwą uwagę.

231613456_10216359480653436_8186189307856305243_n.jpg

AGNIESZKA STEIN

Jest kilka rzeczy związanych z Agnieszką, które trudno policzyć. Jedną z nich jest pojemność jej pamięci i szybkość procesowania. Agnieszka ma ogromną wiedzę i zdolność do mega adekwatnego katalogowania i łączenia ze sobą zebranych informacji. Dlatego jej książki siadają tak dobrze tak wielu. Druga trudnolopoliczalna rzecz o Adze to hojność (w dzieleniu się tym, co już sama umie, wie i ma) i otwartość (w wychodzeniu na przeciw, w pytaniu, w spotykaniu różnic). Zwolenniczka długich spacerów, głośnego śmiechu i soczystego języka. Jeśli w pobliżu jest woda, to z Agą jest szansa na zwołaniu teamu do kąpieli i pływania. Koty kocha z wzajemnością i umie zająć się stadem koni.

Na webinarze Agnieszki spędzisz 90 minut w skupieniu na złapaniu podstawowego rozróżnienia w kontekście granic. Webinar “To jest o mnie, to nie jest o mnie” O rozróżnianiu własnego wpływu i granic dotyczy rozpoznawania części rzeczywistości, które mnie dotyczą i tych, które choć pozornie są ze mną związane, tak na prawdę są elementami życia innych ludzi.

 

ANIA CICHOWLAS

Ludzkimi przestrzeniami do życia Quiet Forest zajmuje się całe dorosłe życie. Z tym, że jakiś czas temu architekturę klasyczną zamieniła na architekturę ludzkiego wnętrza, ducha, serca, głowy. Ania zajmuje się terapią Systemu Wewnętrznej Rodziny, prowadzi rodzicielskie grupy wsparcia, mediuje i trzyma kobiece kręgi. Nikt tak jak ona nie rozumie gleby, grządek i zarośli. Ma w sobie pasję, bezkompromisowość i wrażliwość, które w syntezie dają wielką odwagę. Z tą odwagą idzie po zmiany w świecie. Jest matką córek. Jedną nogą zawsze na Podlasiu. Jakby się urodziła w zeszłym stuleciu byłaby szeptuchą albo inną mądrą babką. Umie zagrać na gitarze w trzaskającym mrozie.

Webinarium z Anią nazywa się “Pokochać swój cień” O systemie wewnętrznej rodziny IFS i pomoże zajrzeć pod pierzynę, która skrywa mniej lubiane części nas samych. Pomoże w pierwszych, subtelnych krokach w kierunku dialogu z tymi ważnymi graczami naszej codzienności.

Joshua GarciaInteger tempus, elit in laoreet posuere, lectus neque blandit dui, et placerat urna diam mattis orci. Quisque congue porttitor ullamcorper. Vivamus sit amet semper lacus, in mollis libero. Aliquam bibendum, turpis eu mattis iaculis, ex …

KASIA GAŁĄZKA

Nie wiem jak wcześniej istniały Campy bez Kasi, bo jakość jaką daje jej obecność ma wagę nie do przeoczenia. Kasia przynosi spokój i ciekawość oraz ugruntowanie płynące z ciała. Ciało to jest jej domena, bo jest edukatorką seksualną. Jest też trenerką Family Lab i Jesper Juul na bank wzdycha z uznaniem nad jej pracą z jego pomysłami. W zaciszu warszawskiego antykwariatu prowadzi konsultacje dla rodziców. Kasię można też spotkać pływającą w jeziorze, włóczącą się po lesie, albo dzikim brzegiem rzeki i łapiącą kadry z udziałem trójki swoich płomiennowłosych dzieci.

Webinar “Na głos czy szeptem” czyli Jak rozmawiać o seksualności z Kasią to będzie czas na wgląd w nasze rozeznanie w to, jak myślimy i rozmawiamy o seksie ze sobą i z dziećmi. Godzina i pół na to, żeby sprawdzić jak się mają nasze przekonania, nasze skrępowanie, nasza niepewność i wrażliwość. Nie tylko dla rodziców!

 

229986130_4546494135401322_863060110284884871_n.jpg

ANNA LIS

Ania zstąpiła z niebios (przez lata pracowała w liniach lotniczych) po to żeby jakości postrzegane jako niebiańskie oferować w zupełnie ziemiański sposób. Jest osobą, która ma napęd i przygotowanie do mediowania ludzkich zagmatwań, do wyprowadzania wspólnych mianowników z bardzo zawiłych równań. Umie jeździć na longboardzie w długiej sukience i napojem w jednym ręku. Gazduje w zakopiańskiej chacie (zupełnie nieagresywnie, jak mówi). Ma za sobą setki godzin wysiedzianych w empatii i życzliwości przy ludziach oraz tysiące kilometrów pokonanych między Zakopanem a resztą świata, żeby te godziny wysiedzieć. Z nikim śmiech nie zaczyna się z takiej głębiny i nie trwa tak długo jak z Anią. Jest mamą malowniczego góralskiego chłopca. Jej trzeźwiąca perspektywa ocaliła niejedno istnienie przed odpłynięciem w odmęty rodzicielskiej fantazji lub krytyki.

W trakcie webinaru z Anią można będzie wziąć za rączkę wewnętrzny konflikt. Popatrzeć gdzie sami ze sobą się ścieramy i dlaczego to są ważne informacje, których nie warto zobojętniać ale wyszukiwać i wysłuchiwać. “Konflikt we mnie” O wewnętrznych rozterkach to będzie 90 minut skupienia na sobie pod najlepszą do tego opieką.

240196259_1427379924328825_6053067275009456758_n.jpg

EWA HAJDUK KASPROWICZ

W Ewie płonie taki niesłabnący ogień ciekawości. To jest jej super moc jako mediatorki i facylitatorki dialogu, która pozwala doświadczyć autentycznej i życzliwej uwagi tak potrzebnej przy oswajaniu konfliktów. Z ogniem Ewa ma jeszcze to wspólne, że ogień lubi jak Ewa i jej gitara są blisko. Wszystkim wtedy jest jakoś cieplej i radośniej. Są takie pytania, które być może wielu osobom przychodzą do głowy, ale to Ewka ma to coś co jej pozwala wypowiadać je na głos. Zasiewa wątpliwość i tropi ją aż dojdzie do zródeł odpowiedzi. Włazi do wody nawet jeśli pada deszcz. Jest dawczynią uścisków i uśmiechów, które doładowują zasoby. Ewa jest mamą dwójki dzieci i żoną pomysłowego męża. Blisko jej do tematów związanych z neuroróżnorodnością i fizjologią stresu. Dla przyszłości planety Ewa współtworzy warszawskie przedszkole.

W trakcie webinaru z Ewą dostaniecie oprócz unikalnych Ewkowych jakości pakiet narzędzi do obsłużenia siebie na drodze do zrozumienia drugiego człowiek, kiedy ta staje się wyboista. Webinar nazywa się “Kłócić się inaczej” O konfliktach w relacjach i pokazuje gdzie taki proces ma szansę się zacząć – od ogarnięcia siebie samej/samego wobec konfliktu. Ewa obiecuje kilka pomocnych konfliktowych tricków.

 

IMG_4759.jpg

MAGDA KUS

Magda mówi, że jest analogowa. Możecie to rozumieć tak, że Magda wita życie z otwartymi ramionami i otwartymi oczami. Jest życzliwa dla różnorodności i wnikliwa obserwacja ją w tym wspiera. Ma wielki dar słowa i dar oswajania przestrzeni. Jest mentorką i tutorką, uczy empatycznej komunikacji zasiadając w kręgach z kobietami i seniorami. Zakłada kooperatywy edukacyjne i wspiera swoim doświadczeniem rodziców dzieci w edukacji domowej. Nikt z większą gracją nie interpretuje map i nie odnajduje zaskakujących dróg. Niedawno oprócz bycia mamą trójki dzieci, została babcią trójki piesków. Na Campach Magda organizuje grupę towarzyszy dzieci i jak mówi: nie animuje.

Na webinarze “AdaptacjaO radzeniu sobie w nowych sytuacjach z Magdą zbierzecie operacyjne wytyczne dotyczące adaptacji dzieci i ich rodziców do nowych sytuacji, aktywności, okoliczności. Przez uczestnictwo w tym spotkaniu uda się Wam złapać perspektywę wspierającą realizację Waszych i dzieci nowych pomysłów, czy też po prostu życiowych okoliczności.

Untitled design-8.jpg

JOANNA MICHAŁOWSKA

Jest psychoterapeutką w nurcie CBT i ACT i to nie był przypadek, że Joanna nią została, bo jest taka jakość stabilizująca i pomagająca w robieniu małych kroków w niej, że każdy się połapie. Ponieważ nie nosi przy sobie przepastnego wora, to wiedza, którą się dzieli hojnie musi pochodzić z jej wnętrza. Płynie też wartko każda historia, którą Asia opowiada i jakoś głowy ludzkie kiwają się na znak, że oto zrozumieli, że ogarnęli, i że rzeczywiście to brzmi pomocnie. Jest mamą dwójki żywiołowych tańczących z końmi i ślimakami dzieci. W Łodzi stworzyła miejsce wsparcia oparte na założeniach Rodzicielstwa Bliskości. Nie boi się trudnych tematów, rozbraja szkodliwe hasła, staje za tymi, którym świat nie daje przywilejów.

Webinar Asi “Praca z myślami” Jak to, co myślimy może być dla nas drogowskazem realnie pomaga zrozumieć naszą relację z własnymi myślami. To jest spotkanie dające narzędzia do tego, żeby myśli rozpoznawać i nadawać im znaczenie, żeby uczyć się spowalniania reakcji na myśli i ćwiczyć poddawanie w wątpliwość każdego generowanego przez nie przekazu.

 

Gloria WilsonSuspendisse nec congue purus. Mauris id fermentum nulla. Nulla lectus ante, consequat et ex eget, feugiat tincidunt metus. Quisque congue porttitor ullamcorper.

MARTA SIKORSKA

Jestem profesjonalną marzycielką i konstruktorką instalacji z marzeń, jedną z których jest Camp. Mieszkam na wsi z rodziną i stadem koni. Moja rodzina to rodzina rekonstruowana i żeby o nią dbać cały czas uczę się operować w przekonaniu, żeby wszyscy mamy dobre intencje i wspólne potrzeby chociaż dokonujemy odmiennych i czasem konfliktujących się ze sobą wyborów. Sprawia mi radość śpiewanie podczas jazdy samochodem, robienie nieoczywistych rzeczy wspólnie z końmi, szukanie słów i spanie pod gołym niebem. Popełniam dużo błędów, zadają za mało pytań i piję za mało wody. Podkładam głosy pod niemą komunikację zwierząt. Przez facylitowanie programów rozwojowych z końmi mam nadzieję na poszerzanie granic ludzkiej empatii, wrażliwości i zrozumienia dla innych zależnych od naszej cywilizacji stworzeń.

Mój webinar nazywa się “W krainie regulacji” i opiera się na przekonaniu, że przez krytyczną antropomorfizację możemy wzbogacić swoje życie i ukoić wiele niepokojów. Będę powoływać się na konteksty, w których człowiek spotyka osoby innych gatunków.

DSC_7006.jpg

ANNA DZIEWULSKA

Idąc z Anią przez las nie dość, że się nie zgubisz, to jeszcze znajdziesz: cenne informacje o sobie, wspierające przekonania o człowieczeństwie i inspirujące pomysły na to, co dalej. Ania żyje na skraju lasu i pogranicze to jej domena – przestrzeń gdzie spotykają się różnice, gdzie trzeba wsparcia, żeby wpuścić porozumienie. Ania jest psycholożką i jej praca na pograniczu ludzkich relacji dała oparcie nie jednej rodzinie. Jej programy antystresowe zanurzają po czubek głowy w naturze i uczą jak z natury mądrze korzystać przy okazji odbudowując własne zasoby. Jest wieloletnią współpracowniczką programów szkoleniowych Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów. Wrażliwa wędrowniczka, orędowniczka osób innych gatunków, wszędzie odprowadzana wzrokiem jej wiernych psów.

Webinar “Ludzie Lasu” z Anią to dawka wiedzy o uzdrawiającej mocy przyrody połączona z praktycznymi wskazówkami jak wiedzę przekuć na działanie w ramach dostępnych sobie okoliczności. W tym webinarze w ramach Camp Festiwalu możesz uczestniczyć na żywo 24.06 o 20.00

 

120844324_3733288283371724_9011144906383437316_n.jpg

KAROLINA RUTA ADAMCZYK

Karolinie życie nie przecieka przez palce a Świat jest jej sprzymierzeńcem i gości ją w różnych swoich zakątkach (od Łodzi po Wyspy Kanaryjskie). Karolina uczy jak być dla siebie dobrym/dobrą. Jest masażystką i nauczycielką masażu. Z ogromną intuicją, wiedzą i doświadczeniem zaprasza do środowiska, w którym dotyk jest naszym sprzymierzeńcem. Masaże Karoliny mają charakter relaksacyjno-terapeutyczny. jej obecność na letnich Campach miała wymiar rewolucji odpoczynku i dodawania troski o siebie na listę priorytetów.

Jej webinar będzie zaproszeniem do korzystania z dotyku w ramach dbania o swój codzienny dobrostan. Webinar nazywa się “Troskliwy dotyk” Jak z pomocą dotyku, można wyjść sobie na przeciw i trwa 60 minut.

IMG_4795.jpg

MARTA SIKORSKA I SYLWIA WŁODARSKA

Jest taki temat, który cieniem przykrywają gałęzie najstarszych drzew i na zapowiedź którego przycichają rozmowy a niektórzy ludzie przymykają oczy. Ten temat to pieniądze. Innymi słowy wymiana, wspólnota i podtrzymywanie pewnej wspólnej umownej rzeczywistości. Jakie przekonania wiążą się z pieniędzmi? Co jest trudnego w temacie pieniędzy? Jak pieniądze łączą się z dawaniem i braniem wsparcia?

Chcemy zaprosić Was na webinar, w którym bierzemy pieniądze na kolanka i sprawdzamy co nam robią kiedy odkleimy od nich te wszystkie przymiotniki , przysłowia i przekonania przebrane za fakty. Webinar to nasz debiut w tym temacie, o którym gadamy w kuluarach od lat. Spotkanie nosi tytuł “O pieniądzach” i możesz wziąć w nim udział na żywo 13.06 o 20.00